STRONA GŁÓWNA - > BLOG - >

Relaks w wielu kolorach

Relaks w wielu kolorach

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak działają na Was kolory, którymi się otaczacie? Kolory są jednym z istotnych czynników wpływających na nasze samopoczucie. Potrafią dodać energii, ukoić, ale też rozdrażnić, czy znużyć. Odpowiednio użyte mogą obniżać poziom bólu, poprawiać odporność, czy pomóc w walce z depresją. Istnieje nawet forma terapii kolorami – chromoterapia.

Jaki kolor jest dla Ciebie?

Zastanawiasz się, jaki kolor tapicerki lub hamaka wybrać? Decyzję najlepiej podjąć biorąc pod uwagę nie tylko preferencje estetyczne, lecz także własny temperament, ulubione formy relaksowania się oraz sposób, w jaki najczęściej będziesz korzystać z naszych mebli. Czy będą służyć Ci głównie na działce, podczas spędzania czasu z rodziną? A może planujesz umieścić je na tarasie i korzystać z nich podczas przerw w pracy?

Kolory Czillo

W naszej ofercie znajdują się cztery kolory tkanin wykorzystywanych zarówno w tapicerkach SwingPodów jak i w hamakach: zielony, czerwony, kremowy i grafitowy. Poniżej przygotowaliśmy małą podpowiedź, jakiego działania możecie spodziewać się po poszczególnych barwach.

Zielony

Kolor kojarzony głównie z naturą –  łąkami, lasem, jeziorami. Działa kojąco na system nerwowy, obniżając poziom stresu. Pomaga się zrelaksować, pozostając jednocześnie barwą pełną pozytywnej energii. Zaraz obok niebieskiego jest jednym z ulubionych kolorów wśród obu płci. Kojarzy się z harmonią, balansem, witalnością i zdrowiem, a czasem również szczęściem.

Czerwony

Kolor budzący skrajne reakcje – pozytywne lub negatywne. Działa pobudzająco, poprawia ogólne samopoczucie. Czerwony kolor hamaka lub poduchy do SwingPoda będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią aktywny odpoczynek i nie przepadają za nudą. Na hamak lub fotel wskakują po to, by chwilę odpocząć i nabrać energii do nowych działań. 

Kremowy

Kolor kojarzący się z równowagą i spokojem. Dla niektórych zbyt monotonny, dla innych idealny ze względu na swoją neutralność. Przywodzi na myśl ciszę i spokój, pomaga się zrelaksować i rozluźnić. W przeciwieństwie do białego, który może drażnić swoją intensywnością, kremowy jest kolorem łagodnym i przytulnym, dającym poczucie bezpieczeństwa. Świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które mają problem z nadmiernym stresem.

Grafitowy

Kolor symbolizujący stabilność, także tę emocjonalną. Ma w sobie dużo szyku i elegancji. Odpowiedni dla osób, które twardo stąpają po ziemi, są zorganizowane i wiedzą, czego im w życiu potrzeba. Grafitowy działa wyciszająco, ułatwia odizolowanie się od czynników zewnętrznych i skoncentrowanie się na bieżącej chwili.

Mamy nadzieję, że powyższa garść informacji będzie dla Ciebie przydatna i pomoże dokonać odpowiedniego wyboru. Jeśli jednak nadal wahasz się, jaką decyzję podjąć, przypominamy, że zarówno hamaki jak i tapicerki można w łatwy sposób ściągać i wymieniać.