STRONA GŁÓWNA - > BLOG - >

Jak dbać o meble ogrodowe Czillo?

Jak dbać o meble ogrodowe Czillo?

Zacznijmy od początku. Zamówiłeś już swój mebel ogrodowy Czillo i czekasz na przesyłkę. Przychodzi do Ciebie paczka. Mieści się w niej wszystko, co potrzebne do samodzielnego zmontowania Swing Poda lub hamaka. Twoje zdziwienie może budzić fakt, że drewno ma intensywnie oliwkowy kolor… Bez obaw, wszystko jest w porządku. Kolor zmieni się po kilku dniach ekspozycji na światło i stanie się delikatnie brązowy. Nieznaczne zmiany w wyglądzie mebla są zupełnie naturalne. Z czasem drewno nabiera szarawego zabarwienia, a wzdłuż słojów pojawiają się niewielkie pęknięcia.

Zabezpieczenie w trakcie sezonu

Nasze meble są fabrycznie zabezpieczane przed czynnikami atmosferycznymi, a także grzybami i insektami, dlatego nie musisz martwić się, jeśli Twój hamak lub fotel pozostanie na zewnątrz w czasie delikatnych opadów. Również tkaniny, których używamy, mają specjalną warstwę ochronną na wypadek dużej wilgoci. Tapicerki Swing Podów chronią wewnętrzną część poduszki przez zamoknięciem. Jeśli zależy Ci na dodatkowym zabezpieczeniu mebli, w naszym sklepie znajdziesz specjalne pokrowce przeciwdeszczowe. Warto też pamiętać, że zarówno tapicerki jak i hamaki można w łatwy sposób ściągnąć i wyprać w pralce.

Koniec sezonu

Meble ogrodowe Czillo są dostosowane do tego, by służyć cały rok. Oznacza to, że nawet poza sezonem mogą pozostać na zewnątrz. Jeśli jednak chcesz, by następnego lata wyglądały równie świeżo, dobrym pomysłem będzie zabezpieczenie ich i przechowywanie w odpowiednim – chłodnym i niezbyt wilgotnym – miejscu. Mebel może zostać schowany w całości lub zdemontowany.

Zastanawiasz się nad przeniesieniem fotela do domu na sezon zimowy? Jest to możliwe, należy jednak pamiętać, że warunki wewnątrz budynków oznaczają zupełnie inny poziom wilgotności powietrza, który może powodować wysuszanie drewna i pojawianie się w nim mikropęknięć.

Jeżeli zdecydujesz się zdemontować mebel, przed zapakowaniem go do folii i pudełek upewnij się, że wszystkie części – zarówno drewniane jak i materiałowe – są suche. Drobne elementy, takie jak śrubki, zalecamy zgromadzić w jednym miejscu. Jeśli jednak wyciągając mebel na nowy sezon zauważysz, że brakuje Ci kompletu, zawsze możesz dokupić u nas brakujące części.

Nowy sezon

Jeszcze przed pierwszym użytkowaniem foteli i hamaków w nowym sezonie warto poświęcić chwilę na odświeżenie ich. Elementy drewniane należy delikatnie przeszlifować papierem ściernym, żeby zebrać powstałe podczas poprzedniego sezonu zabrudzenia. Wystarczy, że przetrzesz wierzchnią warstwę. Wewnętrzna jest wciąż chroniona zastosowanym przez nas impregnatem. Do odświeżenia mebla polecamy papier ścierny o granulacji P120. W przypadku mocniejszych zadrapań na drewnie, zalecamy użycie w tym miejscu papieru ściernego o granulacji P80. Zetrzyj powstały kurz za pomocą pędzelka, odkurzacza lub sprężonego powietrza. Jeszcze tylko jeden krok – na przygotowaną powierzchnię nałóż dowolny preparat dedykowany do drewna.

I już! Twój ulubiony fotel lub hamak jest znowu w pełni gotowy do użytku!