STRONA GŁÓWNA - > BLOG - >

jak impregnowane są nasze meble i co to oznacza

jak impregnowane są nasze meble i co to oznacza

Nasze meble fabrycznie są zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi, grzybami oraz insektami impregnatem miedziowym. Po otwarciu paczki elementy mebla mają intensywny kolor oliwkowy, po kilku dniach ekspozycji na światło meble uzyskują kolor delikatnego brązu. Z biegiem czasu drewno przyjmuje kolor delikatnej szarości oraz pojawiają się pęknięcia wzdłuż słojów drewna. Jest to zjawisko naturalne i nie powoduje osłabienia konstrukcji mebla.

Gdy chcesz odświeżyć swój mebel:
Na początek należy delikatnie przeszlifować całość konstrukcji drewnianej papierem ściernym. Pamiętaj, należy wyszlifować tylko wierzchnią warstwę, impregnat, który stosujemy wnika kilka milimetrów w głąb drewna dzięki temu zapewnia długotrwałą ochronę przed otoczeniem. Celem szlifowania jest jedynie zebranie zabrudzeń z wierzchniej warstwy. Jeśli mebel jest w dobrym stanie wystarczy zastosowanie papieru ściernego o granulacji P120, jeśli jednak mebel posiada głębokie zadrapania lub uszkodzenia mechaniczne można użyć wcześniej papieru ściernego o granulacji P80. Następnie powierzchnię należy oczyścić z pyłu. Możesz do tego celu użyć pędzelka i odkurzacza, bądź sprężonego powietrza. Na tak przygotowaną powierzchnię możesz nałożyć dowolny preparat dedykowany do drewna. Spośród produktów dostępnych powszechnie w sklepach używaliśmy i możemy polecić impregnat firmy Vidaron lub zapytaj nas o olej do drewna stworzony dla nas przez firmę Chemar.

Gdy chcesz nadać swój własny kolor nowego mebla:
Jeśli Twój mebel jest nowy, ale chcesz nadać mu swój własny kolor nie musisz przeprowadzać procedury szlifowania mebla papierem ściernym. Możesz zastosować dowolny preparat dedykowany do drewna, możemy polecić lakierobejcę Vidaron lub zapytaj nas o olej do drewna stworzony dla nas przez firmę Chemar.. Pamiętaj, że preparat będzie nanoszony na już zabarwioną powierzchnię więc finalny kolor będzie nieco ciemniejszy od podawanych przez producenta. Jeśli chcesz uzyskać jasny kolor warto delikatne przeszlifować powierzchnię drewna oraz pomalować mebel co najmniej dwiema warstwami. Samodzielne pomalowanie mebla nie wpływa na utratę gwarancji na produkt.